تبلیغات
رونوشت های میثم عبداللهی
رونوشت های میثم عبداللهی
پنجشنبه 24 دی 1388

گزارش از فرشید خاموشی:
پروفسور عزیزا... بیات، استاد تاریخ دانشگاه شهید بهشتی تهران و صاحب چندین اثر ارزشمند درباره تاریخ ایران بعد از اسلام پرونده كشتی نوح در ایران را مطلبی غیرواقعی اعلام كرد و با دلایلی كه در پی می‌خوانید این موضوع را تكذیب كرده است.

ضمن تشكر از روزنامه وزین دنیای اقتصاد باید به استحضار برسانم مطلب مربوط به وجود كشتی نوح در ایران مطلبی غیرواقعی است و با تمام ارادتی كه نسبت به دانشمند بزرگوار جناب آقای دكتر افراسیاب پور دارم باید بگویم نهاوند از نوح آوند اقتباس نشده بلكه نام این شهر از دو كلمه «نه» یا «نی» به معنای شهر و «آوند» به معنای ظرف است. یعنی شهر ظرف كه هم‌اكنون هم در این شهر ظروفی ساخته می‌شود. ایشان در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفته‌اند كوهی به نام سركشتی در این منطقه وجود دارد و این استدلال را می‌كند كه سنگ‌های دست چین زیادی در بالای این كوه قرار گرفته است.
محض اطلاع عرض می‌كنم بالای تمام كوه‌هایی كه در گذشته به شهرهای بزرگ مشرف بوده است سنگر درست می‌كردند و این سنگ‌ها همان سنگرهای ساخته شده در زمان‌های دور است.
در قسمتی دیگر عنوان كرده‌اند دو قبر در بالای كوه است كه یكی از آنها متعلق به حضرت نوح است و دیگری حضرت آدم!
باید بگویم وقتی اعراب در سال 21 هجری به این شهر حمله می‌كند تعدادی به اتفاق یزدگرد فرار می‌كنند و از این شهر می گریزند اما افرادی كه باقی می‌مانند (حدود 50 نفر) برای حفظ جان و مالشان به بالای كوه پناهنده می‌شوند و در آنجا می‌میرند.
از طرفی دیگر باید گفت كه در این منطقه اصلا یك تكه چوب پیدا نمی‌كنید حال این كه در كوه‌های آرارات چوب پیدا كرده‌اند.
از سوی دیگر جناب آقای دكتر افراسیاب پور گفته‌هایشان را به «ابن فقیه» یا «ابن خلدون» استناد می‌كند باید جهت اطلاع ایشان عرض كنیم كه این افراد جغرافی‌دان بوده‌اند آن هم فقط جغرافی بعد از اسلام را بلد بوده‌اند و نمی‌توان واقعیت‌های تاریخی را به این افراد استناد داد.
ضمن این كه عمده تاریخ‌دانان می‌دانند كه تا بعد از دوران محمد شاه قاجار كسی از تاریخ ایران پیش از اسلام اطلاعی نداشته است!

(با تشکر از آقای احمد خامه یار)

لینك های مرتبط :
کشتی حضرت نوح در ایران است!
موضوع مطلب : صفحه اصلی,مقاله های علمی,
ارسال شده توسط میثم عبداللهی در ساعت 00:30 | نظرت شما ()

درباره ما
منوی اصلی
موضوعات مطالب
آرشیو مطالب
نظرسنجی
نظر شما درباره ی این وبلاگ چیست؟

نویسندگان
صفحات اضافی
ابر برچسب ها
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :